راه‌اندازی خط تولید لوله‌های فلزی ترمز در شرکت هوراند پلاستیک
۱۷
خرداد

راه‌اندازی خط تولید لوله‌های فلزی ترمز در شرکت هوراند پلاستیک

خط تولید لوله‌های فلزی ترمز به عنوان یک طرح دانش‌بنیان بومی در شرکت هوراند پلاستیک به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ رایزکو در منطقه کلیبر افتتاح شد.

حمیدرضا صمدی، رییس هیات‌مدیره هلدینگ رایزکو در این مراسم با تاکید بر پیگیری این مجموعه بر رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال در مناطق محروم  اعلام کرد، هلدینگ رایزکو در ۶ استان با ۲۳ واحد تولیدی و ۵ هزار نفر نیروی انسانی فعالیت می‌کند که از این تعداد با افتتاح خط تولید لوله‌های فلزی ترمز در هوراند پلاستیک کلیبر در نقطه صفر مرزی از ۱۵۰ نفر به ۲۰۰ نفر می‌رسد.

راه‌اندازی خط تولید لوله‌های فلزی ترمز در شرکت هوراند پلاستیک

وی با بیان این‌که ویژگی شعار امسال یعنی «رشد تولید و مهار تورم» کمّی بودن و قابلیت اندازه‌گیری میزان تحقق آن است، گفت: «در همین راستا، ما وظیفه داریم وسیله‌ای باشیم در کنار مردم تا به جلو حرکت کنیم و بتوانیم در راستای هدف‌گذاری سال جاری قدم‌های محکمی برداریم».

وی با اشاره به این‌که هلدینگ رایزکو در هر پروژه به دو موضوع وجود نوآوری و برطرف شدن برخی مشکلات زیست‌محیطی بسیار اهمیت می‌دهد، افزود: «در پروژه امروز در هوراند پلاستیک این دو موضوع به دقت رعایت شده است».

رییس هیات مدیره هلدینگ رایزکو همچنین سرعت عمل در انجام پروژه‌ها را از دیگر موارد مد نظر عنوان کرد و گفت: «به لطف خدا و با همراهی دوستانمان در خانواده بزرگ رایزکو به‌رغم بسیاری از مشکلات همچون تحریم‌ها توانستیم این خط را در کمتر از یک سال به مرحله تولید برسانیم و با ظرفیت تولید فعلی امکان تامین قطعه برای 8 میلیون خودرو در سال را داریم که قابل ارائه برای خودروهای داخلی و همچنین صادرات است. جمع جبری سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی این خط تولیدی نزدیک به بیست میلیارد تومان است».

وی در پایان خاطرنشان کرد: «در روز ۸۸/۸/۸ تصمیم گرفتیم تا ۴۰ پروژه را در روز ولادت امام هشتم(ع) راه‌اندازی کنیم و امروز شاهد افتتاح دوازدهمین پروژه بودیم».

امیررضا کلانتری، مدیر سایت هوراند پلاستیک نیز در این مراسم با بیان این‌که امروز شاهد گشایش دومین طرح ملی طی ۸ ماه گذشته در هوراند پلاستیک هستیم گفت: «حدود ۸ ماه پیش این سالن با هدف تولید اتصالات سیستم سوخت رسانی افتتاح شد و امروز شاهد افتتاح خط تولید لوله‌های فلزی سیستم ترمز هستیم».

وی سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح را  3 میلیون دلار به صورت ارزی و 150 میلیارد به صورت ریالی عنوان کرد و افزود: «با افتتاح این خط 20 میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی شده است».

جبارعلی ذاکری معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی هم در آئین افتتاح خط تولید لوله‌های فلزی ترمز در شرکت هوراند پلاستیک گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های پیشرو در تولید قطعات خودرو می باشد که علاوه بر تامین نیاز صنایع خودروسازی موجب اشتغال هزاران نفر در این واحدهای تولیدی شده است.

وی افزود: با وجود اینکه کلیبر جزو مناطق کمتر توسعه یافته می باشد اما در سال‌های اخیر کارهای ارزشمندی در حوزه‌های مختلف بخصوص تولید قطعات خودرو انجام شده و مدیریت ارشد استان و استانداری آذربایجان‌شرقی نیز حامی متقاضیان سرمایه‌گذاری در این منطقه است.

ذاکری به موقعیت ویژه منطقه کلیبر در زمینه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری و بخصوص همجواری بامنطقه آزاد ارس اشاره کرد و این شهرستان را سرشار از پتانسیل های مختلف برای سرمایه‌گذاری ذکر کرد و بر ضرورت تداوم برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذاران در راستای توسعه اقتصادی و اشتغال منطقه تاکید کرد.

حسین حاتمی نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از تلاش‌های انجام شده توسط این شرکت در راستای خودکفایی در صنایع قطعات تولید خودرو گفت: با وجود تلاش دشمنان در ارائه تحریم‌های ظالمانه خوشبختانه به دست فرزندان غیور این مرز و بوم شاهد تولید قطعاتی هستیم که پیش از این از کشورهای اروپایی با ارزبری زیادی وارد می‌کردیم. 

وی با اشاره به افتتاح خط تولید محصول استراتژیک کوییک کانکتور در سال گذشته در هوراند پلاستیک، افزود امروز بزرگترین افتخار ما  شکست انحصار کشورهای اروپایی و تولید این قطعات در منطقه کلیبر توسط متخصصان شرکت دانش بنیان هوراند پلاستیک هستیم که با افتخار نماد ساخت ایران که نشان غرور ملی ماست روی این تولیدات حک شده است.